4. maj 2017.4. maj 2017.
DESILO SE, TREBA USTATI
ŠABAČKI VATERPOLISTI PRED TRI POSLEDNjA KOLA U SUPER LIGI

Sinoć su Šapčani dočekali „Stari Grad“ na domaćem bazenu. Nemamo rezultat u danu kada šaljemo list na štampu, ali ako je sve bilo u skladu sa očekivanjima „Šabac“ ima 3 boda više u odnosu na tabelu koju vidite
Beograđani nisu smeli biti težak oponent ovdašnjim vaterpolistima, ali trebalo je oporaviti tim posle prekida sjajnog niza. Prethodne sezone „Vojvodina“ je prekinula put domaćih ka polufinalu plej ofa, a ove dvogodišnji niz nepobedivosti na domaćem bazenu. Kao i uvek u derbiju, odlučuju psihologija i neki trenuci, minuti. „Lale“ su početkom treće četvrtine realizovale pet uzastopnih napada, prelako 6:4 pretvorile u 6:9. U sjajnoj atmosferi „Šabac“ je uspeo da se vrati, imao nekoliko prilika za izjednačenje, možda je Tenžerin pokušaj prešao zamišljenu gol liniju, ali sve je to sada prošlost. Sinoć „Stari Grad“ i „Valjevo“ kroz 9 dana su dueli na kojima treba uknjižiti šest bodova, a onda se pripremati za spektakl gostovanje velikog „Partizana“ i put u Novi Sad, grad gde su Šapčani umeli da pobeđuju. Zavisno od ishoda derbija „Partizana“ i „Zvezde“ juče, „crno–beli“ su ili na korak od titule ili je ponovo sve otvoreno.
TABELA: 1. Partizan 15; 2. C. Zvezda 12; 3. ŠABAC 9; 4. Vojvodina 9; 5. Stari Grad 3; 6. Valjevo 3.