8. jun 2017.8. jun 2017.
KAJAK – SVETSKI KUP

DESETINKA DO MEDALjE

Najbliži odličju na Svetskom kupu u Beogradu, među šabačkim kajakašima bio je Nebojša Grujić. Četverac u kojem je veslao izgubio je bronzu u K4 500 za deseti deo sekunde
Grujić, Novaković, Vekić i Torubarov dominantno su doveslali do finala, a onda je fotofiniš odlučio da se na pobedničko postolje popnu Česi. Prvi Nemci, drugi Francuzi. Milenko Zorić i Dejan Pajić veslali su dvosede na 1.000 metara. Domet im je, ovaj put, bilo B finale gde su zauzeli prva dva mesta. Pajić i Holpert nešto brži od Zorića i Boltića. Do “utešnog finala” doveslao je i Bojan Milinković (K1 200). Kroz cilj prolazi sedmi. U jednosedu na 500 metara predstavljao nas je Dragan Hančovski, peti u C finalu. Iako junior, debi na velikoj sceni seniora imao je i talentovani kanuista Marko Damnjanović. Uspešno je prošao kvalifikacije i bio sedmi u polufinalu.