3601

3. новембар 2016.

 • ТВ ЕКОНОМИЈА Економија

  У нашој “ТВ економији“ све добро расте, а све лоше пада. Поготово у последње време. Што је опет мало у поређењу са прогнозама. У...

 • ОБУКА ЗА ПОЧЕТНИКЕ У ПОСЛОВАЊУ Економија

  Акредитована Регионална развојна агенција Подриња, Подгорине и Рађевине организује обуку за почетнике у пословању која ће се...

 • УЛАГАЊЕ У ЗНАЊЕ Образовање

  Прва група од 60 полазника успешно је положила све тестове у оквиру пројекта „Е-Сова“, који је креирао и финансирао Град Шабац....

 • ЧИВИЈАШКИ ХОРОСКОП Фељтон

  ШКОРПИЈАВи немате проблема да сачувате свој брак, јер како кажете ““ силом сте раздвојени од вашег Богија. Није лоше за...

 • МАЧВУ И БУДАН САЊА Бележница

  Никола Моравчевић је први пут угледао светло дана у Загребу, где је његов отац био краљевски официр. Потом је дошло краће...

 • ФИТНЕС ЗОНА “КОНАН“ ЗА СВЕ Објектив

  На добро познатој адреси, Јанка Веселиновића 2, већ деценију ради фитнес центар “Конан“. На најквалитетнијим “Лифе...

 • НИТИ ТКАНЕ ЗНАЊЕМ Образовање

  Поводом Европског дана науке Туристичка организација Шапца у сарадњи са Центром за стручно усавршавање протеклог понедељка...

 • УЛАГАЊЕ У ОБРАЗОВАЊЕ МЛАДИХ Образовање

  Отварањем новоопремљеног рачунарског кабинета протеклог уторка Шабачка гимназија обележила је сто осамдесет година рада на...

 • СРБИЈА ПОПУТ ФЕНИКСА Бележница

  Једанаестог дана, једанаестог месеца у 11 сати пре подне 1918. године, у железничком вагону, на северу Француске, потписи Маршала...

 • Рокенрол и даље живи Лексикон

  Рокенрол у Шапцу и даље живи без обзира на свакодневне изазаове којима је окружен.На једном месту, у Клубу позоришта, окупили су се...

 • Изложба Гордане Манојловић Култура

  Љубитељи ликовне уметности имаће прилику да у петак, 11. новембра, од 19 часова у галерији Удружења „Круг 10“ у ТЦ „Тина“,...

 • Садејство човека и природе Култура

  Слике, цртежи, илустрације, приказане 28. октобра, откриле ауторову тиху рефлексију, традиционални пленеристички приступ пејзажу...

 • Критичко сагледавање друштва Култура

  Шапчанин Богдан Обадић припада оној групи младих који своје виђење друштва у коме живи посматра кроз објектив фотоапарата. После...

 • Скрајнута уметност Култура

  Током двехиљадитих година, када је Удружење ликовних стваралаца Шапца реконструисано, започето је са издавањем стрип магазина...

 • Моје књиге, моји снови Култура

  Када је у питању шабачки књижевник, и некадашњи новинар, Иван Глишић, с правом можемо рећи да је библиотека у малом. То доказује и...

 • Маркова уметност Култура

  Двадесетседмогодишњи Марко Момировић из Свилеуве за себе каже да се свакодневно бави стваралаштвом. Пре неколико година, још као...

 • Добро дошли у Србију Култура

  Пред препуном великом салом Библиотеке „Политика“ Крупањ и више од 400 гледалаца у суботу 5. новембра 2016. године у 19 сати...

 • РЕЗУЛТАТ ЗА ИСТОРИЈУ Спорт

  Сала Гимназије. Гледалаца: 700. Судије: Кнежевић (Врбас) и Пешић (Црвенка). Седмерци: Медицинар 6 (3). Искључења: Медицинар 2; Бор 12...

 • „ЧАЧАНСКО ЗЛАТО“ ЗА БИРМАНЧЕВИЋА Спорт

  У Чачку је за викенд одржан традиционални стонотениски турнир за особе са инвалидитетом “Трофеј Чачка“, у организацији...

 • ШАПЧАНКЕ У ПРАВОМ РИТМУ Спорт

  Сала Гимназије. Гледалаца: 300. Судије: Савић и Мали.ОКК ШАБАЦ: Вуковић 7, Стевановић 20 (инд. 36), Јокић Д. 11, Требовац 3, Керкез 4,...

 • ТИТУЛА ИЗ КОНТРЕ Спорт

  Чини се да су Провци незаустављиви. Дочекале су их пуне трибине терена у Убу, дивна атмосфера, мотивисан ривал коме је победа била...

 • СПОРТСКИ ВИКЕНД Спорт

  ФУДБАЛ: Окружна лига, 13. коло, Синђелић ““ Младост (ПП) и Мачва (Б) ““ ОФК Мајур (субота, 13:00), остали (недеља, 13:00); МОЛ све (недеља,...

 • БАЛКАНСКО БЕЗ МЕДАЉЕ Спорт

  Чини се да је Турска водећа крос „сила“ на Балкану. Репрезентативци ове земље освојили су највише медаља на Балканском...

 • ИСТИ ЛИДЕРИ Спорт

  ОКРУЖНА ЛИГА, 13. КОЛО: Мачва (Б) ““ Борац (Л) 1:4, ОФК Мајур ““ БМР 7:1, Млади Борац ““ Х. Станко 3:1, Борац (В) ““ Цер (ЈЛ) 0:0, Јединство...

 • ПРВИ ПОРАЗ „ДВОЈКЕ“ Спорт

  ФУДБАЛ: Квалитетна омл. лига, 14. коло: Јагодина ““ (10) МАЧВА 1:1РУКОМЕТ: ПЛ „Центар“ (м), 7. коло: РК „Јединство 1974“ - ОРК...

 • НОВАЈЛИЈА ДОНЕО СЛАВЉЕ Спорт

  Градски базен. Гледалаца: 800. Судије: Балажевић (Бг) и Јованчевић (В. Бања). Искључења: Шабац 5; Медвешчак 11. Петерци: Шабац 1/0. ШАБАЦ:...

 • ДВА ШАМПИОНА Спорт

  Кендо клуб “Каишин“ од протеклог викенда, има два шампиона и једног вицешампиона Србије. На државном кендо првенству...

 • КУП РЕГИОНА Спорт

  Свих осам чланова КК “Шабац“ који су учествовали на Купу региона изборило је пласман на Куп Србије у Врњачкој Бањи. Шабачки...

 • ВАТЕРПОЛИСТИ ЗА АНУ Спорт

  У среду, 16. новембра, од 19 сати, на Градском базену у Шапцу, ватерполисти домаћег Шапца и београдске Црвене Звезде одиграће...

 • ИЗНЕНАДИТИ СВЕ Спорт

  Гостовање у Новом Саду није прилика за “вађење“, домаћину је победа императив због борбе за титулу, али “пластичари“...

 • ЗАСЛОН НЕ СТАЈЕ Спорт

  После првог сета у коме је деловало да домаћи уопште нису присутни у игри, преостала три потврдила су због чега је ово био дерби...

 • ДОПЛИВАЛИ ДО ПОСТОЉА Спорт

  Два пливачка митинга, у Новом Саду и Ваљеву, донела су ПК “Делфин“ 11 медаља. На “Спенсу“, четири бронзе освојили су:...

 • БОДОМ НИКО ЗАДОВОЉАН Спорт

  Од дербија се очекивало више, али прогнозираном квалитету примат су узели борбеност и оштри стартови изван категорије...

 • МАТИЋ, МАТИЋ, ТРИ БОДА Спорт

  Стадион Мачве. Гледалаца: 1.000. Гл. судија: Минаковић (НС), помоћници: Перановић (Шајкаши) и Ловре (НС). Стрелци: Матић у 51. и 71. минуту за...

 • ГЛАС ПРОШЛОСТИ Спорт

  НЕУСПЕСИ - Шабачки рукометаши, који су поново враћени у Међузонску лигу, наставили су првенство и неуспехе. Најпре су, пре 15 дана,...

 • “ФЛАГ“ ЗА ОСНОВЦЕ Спорт

  КАФ “Шабачке ајкуле“ започео је акцију промоције “флег“ фудбала, форме америчког фудбала, у шабачким основним школама....

 • ГАЛЕБ ТРОФЕЈ 2016 Спорт

  Иако је прошло 11 дана од одржавања, резултати Галеб трофеја још нису доступни на интернету, те, у односу на информацији из...

 • ЗА ШАМПИОНЕ КАНАДЕ ЦЕЛЕ Спорт

  Титула Канаде је у рукама српског тима “Бели Орлови“. Систем такмичења несвојствен европском фудбалу, али карактеристичан...