19. septembar 2019.19. sep 2019.
Neverovatni, veličanstveni Mitar

Šabački stonoteniser, neverovatni Mitar Palikuća, nastavlja sa velikim uspesima na međunarodnoj sceni. Paraolimpijac koji je 2016. godine iz Rija doneo bronzu, već velikoj kolekciji medalja pridružio je još jednu. Postao je vicešampion Evrope!

Šapčanin koji karijeru gradi u klubu "Spin" u Novom Sadu dosegao je srebro na Evropskom prvesntvu u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom. Na turniru u Švedskoj Palikuća je u finalu poražen od Nemca Valentina Bausa 0:3, a pre toga je ostvario četiri pobede koje su ga vodile do finala kategorije 5.

Turnir je započeo maksimalnom pobedom nad Bulenom, polufinale je obezbedio trijumfima nad Brandsom i Jildirimom, obe su bile izražene rezultatom 3:0, da bi u polufinalu slavio protiv velikog rivala iz Norveške, Urhauga, 3:2, istog rivala kojeg je savladao u Riju u borbi za bronzu pre tri leta.

Palikuća je osvojio četvrtu medalju za Srbiju u Švedskoj, a sada predstoji ekipni deo takmičenja.