2. februar 2020.2. feb 2020.
Poraz Metaloplastike

Metaloplastika - Vojvodina 24:25 (14:12).

Šapčani su poraženi u prvoj utakmici plej ofa poraženi od Vojvodine.

Jedno loše poluvreme odnelo je šanse Šapčana da odnesu prednost u Novi Sad, iako su bili apsolutno ravnopravni tokom celog meča, te iako je prednost na strani šampiona, moguće je sve i u revanšu.

Prvih 20 minuta behu gotovo perfektni za "plave". Igrali su fenomenalno, posebno u odbrani, ali i napad nije manjkao. Milić je postigao u 21. minutu gol koji je Šapčanima doneo čak plus pet, 13:8. Nažalost snage i koncentracije je nedostajalo Metaloplastici u finišu prvog dela, te su se gosti vratili na samo minus dva posle zvuka sirene, 14:12.

Momentum su apsolutno imali i to su koristili i u nastavku. Do 41. minuta je vodila šabačka ekipa, ali su u tom trenutku Novosađani postigli gol za 17:17. Do kraja je uglavnom prednost bila na strani domaćih. Verovatno da bi remi bio najpravedniji, no sedam sekundi pre kraja, sa devet metara pogađa Nikolić za pobedu njegovog tima.

U Metaloplastici Milić sedam, Kljajić šest golova.