23. decembar 2020.23. dec 2020.

Poraz u poslednjoj sekundi

Šabac - Novi Beograd 8:9 (1:3, 3:2, 4:2, 0:2).

Smušen napad Šapca odneo je danak, dok su golovi gostiju, izuzev prvog posledica loše postavke, bar sudeći po reakcijama trenera Emila Nikolića.

Neujednačen kriterijum arbitara, greške u napadu dale su priliku Beogradu da se odvoji. Ipak drugi deo perioda dominira Šabac, odbrana je dala efekat, a u napadu je lucidnost spojena sa hrabrošću, za seriju od 3:0.

Treći period jedan je od najboljih ove sezone za Šabac, sredinom perioda su anulirali zaostatak golom Stojanovića, a Vučinić je sa penala doneo prvu prednost u samom finišu četvrtine.

Drhtale su ruke napadačima na obe strane, propustio je Šabac nekoliko prilika za plus dva, Beograd za nerešeno do gola Ćuka za 8:8. Remi je bio na ulasku u poslednji minut. Šapčani su stvarali prilike, ali nisu iskoristili dva zicera, a gosti su jednom bili jednako neuspešni u sličnoj situaciji.

Na kraju je odlučila kontraverzna odluka arbitara, da ne sviraju prekršaj za domaće, a potom isključe kapitena Šapčana i Gogov golom rešava pobednika.