13. februar 2021.13. feb 2021.
Pixabay

Pixabay

Mačva osvojila tri boda

Jesu gosti iz Gornjeg Milanovca bili blagi favoriti, ali je slavila "Mačva" zahvaljujući dobrom snalaženju posle prekida u gužvi kaznenog prostora. Šapčani su slavili protiv Metalca 2:1 u 21. kolu Super lige.

Nije viđeno mnogo prilike do samog finiša, odnosno do poslednjih dvadeset minuta. Posle jednog kornera, izvedenog s desne strane lošta je pala na sedam, osam metara od gola, a u gužvi, uz malo sreće najbolje se snašao Mijailović i pogodio mrežu za vođstvo crveno - crnih. Osam minuta kasnije Milanovčani dolaze do izjednačenja, no samo tri minuta kasnije, posle udarca iz ugla s leve strane, u novoj gužvi, Kolumbijac Ortiz je odlično odregovao i šutirao okrenut leđima, pogodivši mrežu za trijumf.

U narednom kolu, Mačva je trebalo da bude gost Crvene Zvezde, ali zbog obaveza šampiona Srbije u Evropi, meč je odložen.