13. februar 2021.13. feb 2021.

Metaloplastika slavila u Prešovu

Šabačka "Metaloplastika" je ostvarila prvu pobedu u SEHA ligi. U izjednačenom meču Metaloplastika je bila koncentrisanija u finišu i zasluženo osvojila dva boda iznenadivši domaćina, svakako favorita.

Šampion Slovačke je duže imao prednost u prvom poluvremenu, ali ne veću od minimalne. Svoj trenutak je iskoristio gost i u poslednjem minutu došao do prednosti koju je odneo na odmor. Ritam iz prvog dela preneo se na početne minute u nastavku, ali je oko 40. minuta Metaloplastika povela sa dva gola i više prednost nije ispuštala. Sredinom nastavka šabački klub je stigao prvi put i do plus tri, 24:21.

Tatran je uspeo da se približi u poslednjim minutima na gol zaostatka, ali je gol Vorkapića u poslednjem minutu odlučio pobednika. Vorkapić i Brajović su postigli po šest pogodaka i bili najefikasniji.

U narednom SEHA kolu Metaloplastika dočekuje Zagreb.