11. april 2021.11. apr 2021.

Metaloplastika bez trofeja Kupa Srbije

Vojvodina - Metaloplastika 19:17 (10:10).

Mnogo bolje i kompetitivnije je odigrala Metaloplastika protiv Vojvodine u finalu nego nedavno u Super ligi, međutim ni to nije bilo dovoljno da se definitivno najbolji tim Srbije savlada.

Odlično je odigrala Metaloplastika odigrala prvo poluvreme. Agresivno u odbrani, odgovorila je na jednaku agresivnost Novosađana u istom periodu. Vodila je šabačka ekipa veći deo prvog poluvremena, propustila nekoliko prilika da vođstvo bude i ubedljivije od minimalnog i tek je u poslednjim sekundama Vojvodina došla do poravnanja.

Vojvodina je početkom drugog poluvremena došla do prednosti i od tog trenutka je iskustvo došlo do izražaja. Uspela je "plava" ekipa da se vrati iz zaostatka od dva gola, međutim kada je povela 17:14 ekipa Vojvodine povratka nije bilo. Uspeli su Šapčani da se približe na minus jedan 17:16, međutim u odlučujućim momentima faktor Verkić na golu šampiona i često igra sa igračem više omogućili su Vojvodini da očuva prednost.

Uz srebrne medalje, u Šabac stiže i jedan trofej. Milan Bomaštar je najbolji golman finalnog turnira.