14. april 2021.14. apr 2021.

Šabac rutinski protiv Zemuna

Šabac - Zemun 16:8 (4:2, 4:2, 4:1, 4:3).

Očekivano je Šabac osvojio nove bodove u Super ligi. Zemun je rutinski savladan.

Nešto relaksiraniji pristup domaćih je dao priliku gostima i da povedu 2:1, ali i sa polovinom snage Šabac je prejak za goste, te su tri gola u tri napada vratio je vođstvo.

Već u drugom periodu značajnu minutažu dobijaju igrači koji su manje nastupali do sada. Period je ličio na prethodni, ali ta je nažalost obeležila nezgodna povreda oka Draškovića.

Nema šta novo da se napiše ni za treći period, prevelika razlika u kvalitetu je bila očigledna, te je i tempo meča bio lakši.

Poslednjih osam minuta su u potpunosti posvećeni najmlađim članovima sastava domaćih za ovaj meč. Nije značajno uticalo na odnos snaga.

Zanimljiv detalj sa meča je igra Borisa Popovića, nekadašnjeg kapitena Šapca, danas centra Zemuna, koji se na svoju polovinu vraća samo kada njegova ekipa igra sa igračem manje. Ipak, iskusni vaterpolista uspeo je da iznudi dva peterca za svoj tim.