7. jun 2021.7. jun 2021.
Pixabay

Pixabay

Dve medalje šabačke rukometne budućnosti

Rukometna sezona u Srbiji okončana je juče završnicom Prvenstva države za kadetkinje, odnosno kadete, preciznije za ekipe sastavljene od igrača starosti do 16 godina. Poslednji takmičarski vikend šabački rukomet je završio sa dve medalje, srebrom i bronzom.

RK Metaloplastika (fb stranica kluba)

Rukometaši Metaloplastike poraženi su u finalu od Vojvodine 23:19 (13:7) i osvojili su srebrno odličje. To je ukupno druga medalja za Metaloplastiku u poslednje dve nedelje, jer joj je prethodilo zlato ekipe do 12 godina. Pre finala, Šapčani su ostvarili na finalnom turniru u Vrnjačkoj Banji tri pobede.

ŽRK Medicinar (privatna arhiva)

Kadetkinje Medicinara su iz Beograda donele bronzu. Sjajno su odigrale čitav turnir. Ostvarili su dva trijumfa u takmičenju po grupama, a potom u polufinalu pokazale za nijansu više od Bekamenta, no boljim izvođenjem sedmeraca Aranđelovac je dobio finalistu. U borbi za treće mesto, rezultatom 28:24 Medicinar je slavio protiv Temerina.