8. oktobar 2021.8. okt 2021.
Malo nedostajalo za bod (foto: VK Šabac fb)

Otpor nije nagrađen

Šabac - BVSC Budimpešta 7:8 (2:4, 3:2, 1:1, 1:1).

Favorizovanom rivalu iz Mađarske dobro su se suprotstavili desetkovani šabački vaterpolisti i nastupom, zalaganjem zaslužili bar jedna bod, iako se za pobedu BVSC u prvom meču turnira osmine finala Evro kupa ne može reći da je nezaslužena.

Rival se bolje snašao na samom početku. Četvrtinu i po je igrao osetno bolje, stigao i do četiri gola prednosti 6:2. Kao da je minus trgnuo Šapčane, preuzeli su dominaciju i u poslednjih pet minuta drugog perioda igrali odbranu bez greške, a u napadu postigli tri gola vrativši neizvesnost.

Strelac dva gola, kapiten Nikola Marković (foto: VK Šabac fb stranica)

Poslednja dva perioda su ličila jedan na drugi. Niko od takmaca nije dominirao, a ključni je bio verovatno peterac sredinom četvrte četvrtine koji je ponovo doneo plus dva Budimpeštancima. Šulc je uspeo da smanji zaostatak na minus jedan, ali nažalost to je bio i konačan rezultat.

Najefikasniji kod Šapčana sa po dva gola: Šulc, Koptsev i Marković.

Podsećamo, Šabac u Palermu igra bez dva važna igrača Stojanovića i Tubića, uz tri nedovoljno spremna člana posle duže kovid pauze i bez prvog trenera.

U subotu Šabac će se suprotstaviti domaćem Palermu.