18. decembar 2021.18. dec 2021.
Završen prvi deo sezone - VK Šabac (foto: Glas Podrinja)

Zvezda odnela bodove u derbiju

Šabac - C. Zvezda 4:7 (0:1, 3:3, 1:2, 0:1).

U mnogo neizvesnijem duelu nego sedam dana ranije, Zvezda je ipak osvojila bodove u derbiju 9. kolu Super vaterpolo lige.

Odbrane su obeležile prvi period i to poziciono, te ni šuteri nisu imali mnogo izglednih prilika. Jedini gol je posledica preciznog udarca iz ne baš najpovoljnije situacije.

Mnogo efikasniji drugi period protekao je u izjednačenoj igri, gol za gol, gde je gost vodio dva ili jedan razlike u kontinuitetu.

Nekoliko prilika za izjednačenje su Šapčani propustili, a kod zaostatka od minus dva nisu iskoristili peterac što je Zvezdi omogućilo da vodi 6:4 pred poslednjih osam minuta.

Dva puta je pogađao prečku Stojanović, dva puta Ćetković, bukvalno milimetri su odlučili da umesto minus jedan ili izjednačenja, Zvezda ode na plus tri i prelomio meč.

Kao i pre sedam dana, Šabac je ponovo imao gotovo 12 minuta bez gola što je i presudilo.

Šabac u novu grupu prenosi tri boda. Nastavak šampionata je krajem januara.