9. septembar 2022.9. sep 2022.
Prvi trofej za "plastičare" ove sezone (foto: Glas Podrinja)

Metaloplastika Eliksir osvajač Super kupa Srbije!

Metaloplastika - Vojvodina 29:28 (12:15).

Voja Brajović je golom deset sekundi pre kraja doneo preokret, pobedu i prvi trofej Metaloplastici Eliksir ove sezone. Drugi uzastopni put u finalu savladana je Vojvodina.

Borba do samog kraja (foto: Glas Podrinja)

U utakmici ispunjenoj preokretima, prvo poluvreme pripalo je Vojvodini koja je imala više koncentracije u situacijama sa igračem više pre svega i imala je plus tri, međutim Metaloplastika je čekala svoj trenutak držeći priključak. Serijom 4:0 sredinom drugog dela, Šapčani su preokrenuli sa 23:26 na 27:26. Ipak Novosađani su odgovorili i sledio je neizvestan finiš, gde su se na golu istakli i Arsić i Idrizai. U poslednjem minutu je najpre fantastičnom odbranom zicera Arsić doneo priliku svojoj ekipi, da bi posle tajmauta Matića, Brajović pogodio za pobedu.

Najbolji strelac utakmice i igrač utakmice bio je juniorski reprezentativac Mateja Dodić sa osam golova.