19. april 2023.19. apr 2023.
Fortuna na strani Beograđana (foto: D. B.)

Penal drama odnela polufinale

Šabac - Partizan 17:15 (3:2, 5:2, 4:4, 2:3, 3:4).

Veći deo utakmice Šabac je imao željeno vođstvo, izgledao bolje u bazenu, bio definitivno bliži polufinalu, ali se Partizan vratio, izborio peterce, a potom i polufinale.

Atmosfera i minus iz prvog meča su iskali da Šabac bude odlučan i brz, što je prouzrokovalo nekolike greške, no uspeo je domaćin da prvih osam minuta završi sa golom viška.

Drugi period je bio onaj koji je Šapčanima doneo željeni odnos i prednost. Fenomenalno je igrao Ognjen Stojanović, postigao pet golova za 16 minuta i već posle dve četvrtine Partizan je morao da nadoknađuje zaostatak.

U trećoj četvrtini smo gledali hod po ivici i nervima, bez obzira kome ste naklonjeni, gol za gol i obećanje drame u poslednjih osam minuta. Ukupno, Šapčani su imali gol viška.

Činilo se da je Šabac prelomio duel kada je Marković doneo plus pet, 14:9, iznudivši treće isključenje kapitena Partizana Lovrea. Ipak dva gola gostiju odvela su meč u penal dramu.

Drama je trajala šest serija, ali na koncu, nažalost, prolazi Partizan u polufinale plej ofa.