13. maj 2023.13. maj 2023.
M. Dakić u duelu protiv Obilića (foto: Glas Podrinja)

Partizan u prednosti, Šapčani za spas serije

Partizan – MP Eliksir 29:24 (14:13).

Prvo poluvreme bilo je očekivano izjednačeno u prvom meču polufinala plej ofa Super lige za rukometaše, ali je meč rešen u drugom gde je domaćin pokazao mnogo viđe i zasluženo došao do prednosti od 1:0 u seriji koja se igra do dva dobijena meča.

U sredu za spas serije (foto: Lj. M.)

Partizan uglavnom jeste bio u prednosti, ali se u prvih 30 minuta rival vraćao uspešno i na odmoru je bilo samo plus jedan za crno-bele. Vrlo loš početak drugpg dela usmerio je celokupni meč. Nepunih osam minuta je bilo dovoljno Partizanu da stekne čak pet golova viška i povratka nije bilo. Partizan je u nekoliko navrata imao i devet golova prednosti i neizvesnosti nije bilo.

Najefikasniji u Metaloplastici Dodić sa osam i Brajović sa pet golova.

Duga serija pobeda gostiju u međusobnim utakmicama ova dva tima je prekinuta, a sada taj zadatak ima Metaloplastika Eliksir u sredu, kada dočekuje Beograđane na svom terenu. Gostima je to prva meč lopta, Metaloplastici prilika da izbori novi meč u Beogradu.