Šabac i Kajak klub „Zorka“ biće domaćini trećeg, pretposlednjeg kola Lige mlađih kategorija Kajakaškog saveza Srbije. Šapčani će u nedelju, 5. jula, ugostiti predstavnike ekipa u Mini kajak ligi, Pionirskoj ligi i Ligi olimpijskih nada (kadetski i mlađejuniorski uzrast).
Očekivan je nastup oko 300 takmičarki i takmičara (od 2008. do 2016. godišta) iz više od dvadeset klubova. Trke će biti organizovane na Savi, prostoru u blizini prostorija Kajak kluba „Zorka“. Nadmetanja su na 500 i 1.000 metara.
foto: Kajak klub "Zorka"
Start takmičenja je najverovatnije od 10 časova i program će trajati do 15 sati. Pomeranja su moguća usled otkazivanja pojedinih disciplina i trajanje nije moguće predvideti ranije. Takmičenje organizuje Kajakški saveza Srbije, KK „Zorka“ je tehnički organizator, uz pomoć nekolicine ustanova, preduzeća i organizacija, uz podršku Grada Šapca.
U ukupnom plasmanu, posle dva kola, Zorka u LON je druga, u Ligi mini kajaka treća, a u pinirskoj konkurenciji peta.