8. januar 2026.8. jan 2026.
foto: RTS

foto: RTS

Nezaboravni bod na belom polju

Sneg koji dugo ostaje i utakmice na beloj umesto zelenoj podlozi nisu česte u poslednjih desetak godina kod nas, no Mačva je bila učesnik jednog meča u istinskom zimskom ambijentu i na njoj je osvojila veliki bod.

Krajem 2018. godine, 14. decembra, Partizan i Mačva su u Beogradu igrali bez golova u okviru Super lige Srbije. Lopta je bila narandžasta, teren beo, sneg je vejao sve vreme. Mačva je odolela i uzela veliki bod.

foto: RTS


O utakmici se pričalo još dugo, jer je FSS odlučio dan kasnije da se sve preostale utakmice odlože zbog loših vremenskih uslova. Partizan je pretio istupanjem iz Lige, ukoliko se meč ne poništi, no rezultat je vredeo.

Sastavi:

Partizan: Kljajić - N.R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdelar, Kosović (Ivanović od 69), Pantić, Zakarić - Nikolić, Rikardo (Šehović od 46).

Rezerve: Jovičić, Enake, Šehović, Smiljanić, Đerlek, Tošić, Ivanović.
Trener: Zoran Mirković.

Mačva: Puletić - Pejović, Šušnjar, Tošić, Marić - Ivić, Jeftić, Marković (Stevanović od 73) - Milosavljević, Babić (Kosanić od 79), Gemović (Marveđo 90+3).

Rezerve: Vićić, Gigić, Marveđo, Kosanić, Žakula, Stevanović, Lazarević.
Trener: Darko Tešović.
D. B.

Najnoviji broj

14. maj 2026.

Најновији број

Vremenska prognoza

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa