13. januar 2026.13. jan 2026.
Image by Tumisu from Pixabay

Image by Tumisu from Pixabay

Zanati sve traženiji, stabilizacija u IT sektoru

Prema podacima infostruda, odnosno njegovih sajtova za zapošljavanje, najtraženija zanimanja u 2025. godini bili su: prodavci, magacioneri, radnici u proizvodnji i administrativni radnici, ali i vozači i komercijalisti.

Najveća prosečna plata nuđena je zidarima (226.500) i mehaničarima (nešto više od 220.000), potom slede autolimari, kozmetičari, pekari.

U IT sektoru najveća potražnja za medior i senior kadrovima, dok su junior pozicije i dalje retke. Najtraženiji su i dalje softverski developeri. Posle naglog rasta, a potom velikog pada u potražnji, trižte u ovom segmentu se stabilizuje.

Smanjen je broj oglasa namenjen osobama sa invaliditetom i mladima.

Ukupno je u prethodnoj godini ovjavljeno 62.632 oglasa za zapošljavanje, što je oko 15% manje nego godinu dana ranije.
Glas Podrinja

Najnoviji broj

5. februar 2026.

Најновији број

Vremenska prognoza

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa