Info

2. mart 2026.2. mar 2026.
Protest zbog privođenja u Badovincima

Protest zbog privođenja u Badovincima

Jedan deo građana Šapca koji podržava poljoprivrednike u blokadi večeras je svoje nezadovoljstvo iskazao kod Kazneno popravnog zavoda u Bogosavcu. Zahtevali su puštanje petorice uhapšenih juče u Badovincima.



Podsećamo, oni su uhapšeni zbog napada na službeno lice i ometenje istih u vršenju dužnosti.

-Osumnjičeni L.B. (1999), G. D. (1973), S.Š. (1975) i S.K. (1977) se terete za krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti i osumnjičeni F. T. (1990) se tereti i za krivično delo ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti. Sumnja se da su se oglušili na upozorenje i naređenje policije da odblokiraju prilaz graničnom prelazu, kao i da su pripadnike Žandarmerije i Interventnih jedinica policije gađali topovskim udarima i kamenicama, dok je jedan od osumnjičenih pokušao traktorom da pregazi pripadnika Žandarmerije. Dva pripadnika Žandarmerije su tom prilikom zadobila lake telesne povrede od pirotehničkih sredstava, navedeno je u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova povodom ovog događaja.

Privođenje je izvršeno prilikom pokušaja blokade graničnog prelaza Pavlovića most, juče u popodnevnim satima. Ovome je prethodilo privođenje Z.K. u Loznici, kom su građani želeli da iskažu podršku blokadom graničnog prelaza.

-Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Šapcu u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Loznici, uhapsili su Z. K. (1976) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela napad na službeno lice u vršenju službene radnje i ometanje službenog lica u vršenju službene dužnosti. Postoje osnovi sumnje da je Z. K. koji je bio učesnik današnjeg protesta i blokade u Loznici, nakon njegovog završetka, svojim traktorom udario policijske službenike, oglušavajući se o naređenje policijskih službenika da ga zaustavi, i nastavio dalje kretanje. Dvojica policijskih službenika su zadobila lake telesne povrede. Nastavljajući kretanje Z.K. je probio zaštitu ogradu, i kretajući se suprotnim smerom, stigao do Graničnog prelaza Trbušnica, gde je i uhapšen, stoji u saopštenju MUP-a.

Petorica uhapšenih u Badovincima odvedena su u Policijsku stanicu Bogatić, a sinoć su se isrped stanice takođe okupili građani koji su tražili njihovo puštanje. Nakon što im je određeno zadržavanje do 48 sati prebačeni su u Šabac, a potom u KPZ u Bogosavcu.
M.M.

Najnoviji broj

12. mart 2026.

Најновији број

Vremenska prognoza

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa