Info

24. maj 2026.24. maj 2026.
Rešeni problemi stanara u Mačvanskoj 79, zatvoreni svi ulazi u "Čardak"

Rešeni problemi stanara u Mačvanskoj 79, zatvoreni svi ulazi u "Čardak"

Problem koji su stanari u Mačvanska 79 godinama imali zbog okupljanja beskućnika u napuštenom objektu poznatom kao „Čardak“, konačno je rešen intervencijom nadležnih gradskih službi. Tokom prethodnih dana zatvoreni su ulaz i prozori na oronulom objektu, čime je onemogućen dalji ulazak u njega.

Podsećamo, redakciji „Glasa Podrinja“ u više navrata obraćali su se stanari ovog zajedničkog dvorišta, ukazujući na ozbiljne probleme sa kojima su se suočavali. Kako su navodili, u napuštenom objektu godinama su boravili beskućnici, koji su u dvorištu ostavljali velike količine smeća, a često su se dešavali i incidenti, svađe i tuče, zbog čega je policija više puta intervenisala.

Nakon pisanja „Glasa Podrinja“, na teren su izlazile nadležne službe, a radnici JKP „Stari grad“ u više navrata uklanjali su ogromne količine otpada iz dvorišta. Ipak, stanari su upozoravali da čišćenje samo privremeno rešava problem i da je neophodno fizički onemogućiti ulazak u napušteni objekat.

Nedavno u zajedničkom dvorištu izbio i manji požar, nakon što je planulo brojilo na objektu „Čardaka“. Stanari su tada izrazili sumnju da je uzrok požara nelegalno korišćenje električne energije. Zahvaljujući brzoj reakciji vatrogasaca-spasilaca sprečena je veća šteta. Jedna stanarka od tada još uvek nema struju.

Stanari veruju da će sada, po zatvaranju ulaza i prozora na „Čardaku“, nakon godina problema sa nelegalnim stanarima ovog objekta, napokon imati mir i bezbednije okruženje za život.
M.M.

Najnoviji broj

21. maj 2026.

Најновији број

Vremenska prognoza

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa