17. decembar 2017.17. dec 2017.
IPAK PARTIZANU KUP

PARTIZAN - ŠABAC 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)
Odlično finale vaterpolo Kupa Srbije, meč u kome su dominirale odbrane, pripao je, nažalost, braniocu trofeja, minimalnim rezultatom 6:5. Tek u poslednjoj četvrtini su igrači pobednika imali dva gola prednosti, a pre toga, oba tima su imali minimalnu prednost. Vodio je "Partizan" 1:0, 2:1, 4:3, dok je "Šabac" imao prednost od 3:2. U dva navrata, u poslednjih 8 minuta, Beograđani su vodili sa dva razlike, ali se Šabac vraćao. Nažalost, nije bilo snage za potpuni povratak. Odličnu partiju pružili su golmani Aleskić i Rističević, a golovima se istakao i bek Šapčana Nikola Marković sa 4 postignuta pogotka.
Ovo je prvo finale VK "Šabac" u istoriji, te je ovo i najveći uspeh kluba do sada.
Naredni takmičarski meč za Šapčane je 10. januara kada, u nastavku Regionalne lige, u Šapcu gostuje kotorski "Kataro".