7. april 2019.7. apr 2019.
"Pao" Partizan

Posle tesnog poraza u Nišu, rukometaši "Metaloplastike" su zaslužili i prvce bodove u plej ofu. Nadigrali su i ubedljivo savladali domaći "Partizan" 33:25 (13:13), pre svega zahvaljujući odličnoj igri u drugom delu.

Prvo poluvreme bilo je apsolutno izjednačeno. U igri gol za gol, malo je vodio jedan, malo drugi tim, uglavnom minimalnom prednošću. Ipak, u nastavku je kvalotetniji tim pokazao zašto je i koliko bolji. Na početku su iskoristili "momentum", napravili veliku razliku i onda je postepeno uvećavali, ne ispuštajući konce igre nijednog trenutka.

Pokušao je domaćin brzim napadima da poremeti "plave" no to nije dalo nikakav rezultat. Mogla je pobeda biti i ubedljivija, ali su u finišu gosti smirili ritam i rutinski proveli meć kraju.
Sledi vikend pauze, a potom 20. aprila u Šapcu gostuje pančevački "Dinamo".