2. фебруар 2020.2. феб 2020.
Пораз Металопластике

Mеталопластика - Војводина 24:25 (14:12).

Шапчани су поражени у првој утакмици плеј офа поражени од Војводине.

Једно лоше полувреме однело је шансе Шапчана да однесу предност у Нови Сад, иако су били апсолутно равноправни током целог меча, те иако је предност на страни шампиона, могуће је све и у реваншу.

Првих 20 минута беху готово перфектни за "плаве". Играли су феноменално, посебно у одбрани, али и напад није мањкао. Милић је постигао у 21. минуту гол који је Шапчанима донео чак плус пет, 13:8. Нажалост снаге и концентрације је недостајало Металопластици у финишу првог дела, те су се гости вратили на само минус два после звука сирене, 14:12.

Моментум су апсолутно имали и то су користили и у наставку. До 41. минута је водила шабачка екипа, али су у том тренутку Новосађани постигли гол за 17:17. До краја је углавном предност била на страни домаћих. Вероватно да би реми био најправеднији, но седам секунди пре краја, са девет метара погађа Николић за победу његовог тима.

У Металопластици Милић седам, Кљајић шест голова.