9. август 2020.9. авг 2020.
Солидан наступ, очекиван пораз

Мачва - Ц. Звезда 0:3 (0:1)

У првом минуту Мачва је изборила полуприлику, да је Марковић упутио јаче додавање Пејовић би био у гол шанси. Тек у 14. минуту, после, по многима, прекршаја над голманом Перићем, Звезда је имала прилику. Неколико луцидних покушаја имала је Мачва, док је у контри претио гост. Ипак, Крстовић се поставио боље од Мијаиловића и погодио гол за 0:1. Испоставило се да је гол постигнут из офсајда. Није много утицало то на игру. Поново је домаћин пропустио прилику да угрози Борјана, али није "црвено-црни" тим био подређен у односу на терену. Велику зрелост и смелост показао је млади Кнежевић, али су искусни играчи такође пружили солидну игру. Потенцијално опасан напад Мачве, арбитар је прекинуо одсвиравши крај полувремена.

Вођство Звезде на одмору није потпуно заслужено. У наставку је приметан пад темпа. Уз много среће Звезда је увећала предност у 65. минуту када је лош ударац Николића погодио играча Мачве, променила правац и ушла у гол. После овог гола домаћи су пали у игри, умор је учинио своје. Још неколико прилика имали су Београђани. Лулић је потврдио победу лепим голом.