15. јануар 2021.15. јан 2021.

Пораз у неизвесној завршници

Још једна неизвесна завршница припала је ривалу. У другом колу полуфиналног турнира у Београду, шабачки ватерполисти су у дербију поражени од домаће Црвене Звезде 12:10.

Поново је наступио комбинован састав, с обзиром да је непуних десет сати пре дуела против Звезде, шабачки клуб играо меч против Младости из Загреба, а већ вечерас је ривал Јадран из Сплита.

Средином другог периода домаћи су имали плус четири, 6:2, али је до полувремена Шабац заостатак смањио на два гола, 6:4. Повратак у трећем периоду отежала су три узастопна петерца за "црбено-беле" у три напада у низу, када је Звезда, иако игром то нија заслужила, увећала вођство. Серијом од 3:0, пет минута пре краја Шапчани коначно стижу до изједначења, 9:9, захваљујући голу Гардашевића. Два минута пре краја Шапчани су имали напад за прву предност, али је ударац из близине голман домаћих зауставио, а потом је из новог петерца Звезда поново дошла у плус и испоставило се решила меч.

Вечерас Шабац, од 20:40 игра против сплитског Јадрана.