13. фебруар 2021.13. феб 2021.
Pixabay

Pixabay

Мачва освојила три бода

Јесу гости из Горњег Милановца били благи фаворити, али је славила "Мачва" захваљујући добром сналажењу после прекида у гужви казненог простора. Шапчани су славили против Металца 2:1 у 21. колу Супер лиге.

Није виђено много прилике до самог финиша, односно до последњих двадесет минута. После једног корнера, изведеног с десне стране лошта је пала на седам, осам метара од гола, а у гужви, уз мало среће најбоље се снашао Мијаиловић и погодио мрежу за вођство црвено - црних. Осам минута касније Милановчани долазе до изједначења, но само три минута касније, после ударца из угла с леве стране, у новој гужви, Колумбијац Ортиз је одлично одреговао и шутирао окренут леђима, погодивши мрежу за тријумф.

У наредном колу, Мачва је требало да буде гост Црвене Звезде, али због обавеза шампиона Србије у Европи, меч је одложен.