13. фебруар 2021.13. феб 2021.

Металопластика славила у Прешову

Шабачка "Металопластика" је остварила прву победу у СЕХА лиги. У изједначеном мечу Металопластика је била концентрисанија у финишу и заслужено освојила два бода изненадивши домаћина, свакако фаворита.

Шампион Словачке је дуже имао предност у првом полувремену, али не већу од минималне. Свој тренутак је искористио гост и у последњем минуту дошао до предности коју је однео на одмор. Ритам из првог дела пренео се на почетне минуте у наставку, али је око 40. минута Металопластика повела са два гола и више предност није испуштала. Средином наставка шабачки клуб је стигао први пут и до плус три, 24:21.

Татран је успео да се приближи у последњим минутима на гол заостатка, али је гол Воркапића у последњем минуту одлучио победника. Воркапић и Брајовић су постигли по шест погодака и били најефикаснији.

У наредном СЕХА колу Металопластика дочекује Загреб.