8. октобар 2021.8. окт 2021.
Мало недостајало за бод (фото: ВК Шабац фб)

Отпор није награђен

Шабац - БВСЦ Будимпешта 7:8 (2:4, 3:2, 1:1, 1:1).

Фаворизованом ривалу из Мађарске добро су се супротставили десетковани шабачки ватерполисти и наступом, залагањем заслужили бар једна бод, иако се за победу БВСЦ у првом мечу турнира осмине финала Евро купа не може рећи да је незаслужена.

Ривал се боље снашао на самом почетку. Четвртину и по је играо осетно боље, стигао и до четири гола предности 6:2. Као да је минус тргнуо Шапчане, преузели су доминацију и у последњих пет минута другог периода играли одбрану без грешке, а у нападу постигли три гола вративши неизвесност.

Стрелац два гола, капитен Никола Марковић (фото: ВК Шабац фб страница)

Последња два периода су личила један на други. Нико од такмаца није доминирао, а кључни је био вероватно петерац средином четврте четвртине који је поново донео плус два Будимпештанцима. Шулц је успео да смањи заостатак на минус један, али нажалост то је био и коначан резултат.

Најефикаснији код Шапчана са по два гола: Шулц, Коптсев и Марковић.

Подсећамо, Шабац у Палерму игра без два важна играча Стојановића и Тубића, уз три недовољно спремна члана после дуже ковид паузе и без првог тренера.

У суботу Шабац ће се супротставити домаћем Палерму.