25. новембар 2021.25. нов 2021.
Југ ипак прејак - детаљ са меча против Валиса у Супер лиги Србије (фото: ВК Шабац - фб)

Југ доминирао против Шапчана

Очекивано учесник Лиге шампиона и фаворит из сенке за највиши пласман у том такмичењу, дубровачки "Југ" савладао је у другом колу турнира Регионалне премиер лиге екипу Шапца 5:12 (3:3, 1:3, 1:3, 0:3).

Први период био је потпуно изједначен, Шабац је три пута водио, Дубровчани су се толико пута враћали и на одмору је резултат био неодлучан. Брза три гола у другом делу донела су осетну предност Југу. После таквог старта, Шабац је заиграо знатно боље у дефанзиви, готово седам наредних минута није примио гол, но није се у истом периоду истакао ефикасношћу и постигао је само један погодак. На половини треће четвртине Репановић је примако Шапчане на само два гола заостатка, 5:7, међутим од тог тренутка потпуно Дубровник доминира и остварује убедљиву победу.

Овог пута најефикаснији био је Репановић са три поготка, колико је постигао Бенић на другој страни. Шабац је наступао ослабљен, без капитена Марковића, односно репрезентативца Стојановића и младог Васовића.

Већ од 17 часова екипа Анте Васовића игра против још једног великог ривала, екипе Партизана у трећем колу.