7. мај 2022.7. мај 2022.
Следе мечеви за треће место (фото: Глас Подриња)

Шабац у борби за треће место

Шабац - Нови Београд 9:11 (3:4, 2:3, 1:3, 3:2).

Нови Београд ће играти у финалу Првенства Србије, док ће Шабац водити борбу за треће место. Победом у Шапцу Новобеограђани су славили 2:0 у полуфиналној серији плеј-офа.

Брзо је гост дошао до предности у првој четвртини и чинило се да Шабац нема одговор, међутим успели су домаћи ношени публиком да се подигну и врате егал. Трајао је гол гол ритам практично до пред крај друге четвртине када је стекао гост два гола вишка.

Нови Београд победио у Шапцу

Попут прве почела је и трећа четвртина. Брзим головима који су плод индивидуалног искуства, Новобеограђани су остварили убедљиво вођство које је преломило меч. Само један гол је Шабац дао у овом делу, а искуство и квалитет је од старта на старани гостију.

У последњем кварталу Шабац је био бољи од Београда, смањио заостатак, међутим није било довољно времена за потпуни повратак.

Сезона није завршена за Шапчане, следи серија за треће место где ће противник бити поражени из другог полуфинала где се састају Раднички и Партизан.