13. мај 2023.13. мај 2023.
M. Дакић у дуелу против Обилића (фото: Глас Подриња)

Партизан у предности, Шапчани за спас серије

Партизан – МП Еликсир 29:24 (14:13).

Прво полувреме било је очекивано изједначено у првом мечу полуфинала плеј офа Супер лиге за рукометаше, али је меч решен у другом где је домаћин показао много виђе и заслужено дошао до предности од 1:0 у серији која се игра до два добијена меча.

У среду за спас серије (фото: Љ. М.)

Партизан углавном јесте био у предности, али се у првих 30 минута ривал враћао успешно и на одмору је било само плус један за црно-беле. Врло лош почетак другпг дела усмерио је целокупни меч. Непуних осам минута је било довољно Партизану да стекне чак пет голова вишка и повратка није било. Партизан је у неколико наврата имао и девет голова предности и неизвесности није било.

Најефикаснији у Металопластици Додић са осам и Брајовић са пет голова.

Дуга серија победа гостију у међусобним утакмицама ова два тима је прекинута, а сада тај задатак има Металопластика Еликсир у среду, када дочекује Београђане на свом терену. Гостима је то прва меч лопта, Металопластици прилика да избори нови меч у Београду.