Александар Двокић, шабачки атлетичар у дисциплини спортско ходање, заокружио први део сезоне на најбољи начин. На првом такмичењу на отвореном ове године и првој трци на пет километара у 2026. години, постао је нови државни рекордер у категорији млађих јуниора (до 18 година). Ходао је ову дистанцу 26:10, што је значајно поправљено најбоље досадашње остварење у овој категорији!
Успех је Двокић, члан Athletic pro team из Шапца, остварио на међународном нивоу, на ходачком митингу златне категорије у словачкој бањи Дудинци. У трци јуниора освојио је друго место, оставивши иза себе два домаћа такмичара и једног ходача из Мађарске.
Ово је трећа медаља за Александра ове сезоне. Постао је шампион Србије за млађе јуниоре у дворани (три километра), а освојио је и први сениорску медаљу, бронзу, такође на Првенству Србије у дворани. За такмичења је Двокића припремао тренер Драган Радивојевић.