Инфо

18. април 2026.18. апр 2026.
фото: Мачва инфо

фото: Мачва инфо

Први "Хајдучки фестивал ракије" окупио учеснике из шест држава

У Богатићу је одржан први „Хајдучки фестивал ракије 2026“, манифестација која је на својој премијери окупила рекордан број произвођача, љубитеља и познавалаца овог традиционалног пића. Овогодишњи фестивал надмашио је очекивања – пристигао је чак 1001 узорак ракије, а учествовао је 371 такмичар из шест држава.

фото: Мачва инфо


Фестивал су организовали Удружење „Хајдучки казан“ и Туристичка организација општине Богатић, уз подршку локалне самоуправе. Поред такмичарског дела, посебан акценат био је на хуманитарном сегменту. Приход од продаје фестивалске ракије „Дух хајдука“ био је намењен у добротворне сврхе. Такође, шљива "петнаестица" из дестилерије Плазинић из Чачка стављена је на лицитацију која је достигла до 25 хиљада динара, што је такође износ намењен за хуманитарне сврхе.

фото: Мачва инфо


Стручна комисија, коју су чинили Немања Стевановић, Горан Марковић и Владимир Ћурчић, током 13 дана оцењивала је узорке, а конкуренција је, према њиховим речима, била изузетно јака. Али, Хајдучки фестивал ракије био је више од такмичења. Поред оцењивања, посетиоци су уживали у богатом пратећем програму, који су приредили млади фолклористи из свих села у општини Богатић. Сви посетиоци могли су да узму учешће у фото конкурсу и наградној томболи на којој су додељене вредне награде,док је целодневна манифестација завршена уз музику и дружење.
Мачва инфо

Најновији број

7. мај 2026.

Најновији број

Временска прогноза

Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa