18. мај 2026.18. мај 2026.

Фото: Агенција за безбедност саобраћаја/фб
Кампања промоције бициклизма
Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије покреће кампању ,,Да ли ме видиш? Безбедно на два точка!“ са циљем промоције бициклизма као здравог, еколошког и одговорног начина превоза.
Млади су важни учесници у саобраћају, посебно када је реч о вожњи бицикла, због чега је циљ кампање да управо код њих подигне свест о значају безбедног и одговорног понашања у саобраћају. Током кампање биће организоване теренске активности и едукативни догађаји широм Србије, где ће млади имати прилику да кроз интерактиван садржај науче више о безбедној вожњи, саобраћајним правилима и значају заштитне опреме.
- Кроз кампању желимо да подигнемо свест о значају безбедног учешћа бициклиста у саобраћају, поштовању прописа и очувању животне средине - наводе у Агенцији за безбедност саобраћаја.
Млади су важни учесници у саобраћају, посебно када је реч о вожњи бицикла, због чега је циљ кампање да управо код њих подигне свест о значају безбедног и одговорног понашања у саобраћају. Током кампање биће организоване теренске активности и едукативни догађаји широм Србије, где ће млади имати прилику да кроз интерактиван садржај науче више о безбедној вожњи, саобраћајним правилима и значају заштитне опреме.
- Кроз кампању желимо да подигнемо свест о значају безбедног учешћа бициклиста у саобраћају, поштовању прописа и очувању животне средине - наводе у Агенцији за безбедност саобраћаја.
Извор: Агенција за безбедност саобраћаја
Актуелно
Најновији број
18. јун 2026.
















