Сеоске игре Спортског савеза Србије окупиле су у Мишару 120 такмичара из шест сеоских месних заједница са територије града Шапца, који су се током дана надметали у десет спортских дисциплина, негујући дух традиционалног и тимског надметања.
Спортски савез Шабац Најуспешнија међу њима била је месна заједница Заблаће, која је освојила прво место. Друго место припало је Горњој Врањској, док је трећепласирани био домаћин – Мишар. У генералном пласману следе Јевремовац, Двориште и Табановић.
Такмичари су се надметали у различитим дисциплинама као што су фудбал, одбојка, шах, бацање камена с рамена, обарање руку, надвлачење штапа и конопца, полигон, скок у даљ из места и скакање у џаку, што је додатно допринело такмичарском духу и атмосфери. Спортски савез Шабац Посебан део програма био је посвећен најмлађима, који су учествовали у ревијалним дисциплинама попут корнхола и пикада, у три узрасне категорије и у конкуренцији дечака и девојчица.
Након свечаног отварања, на којем су уручене захвалнице и јубиларне плакете, игре су званично настављене спортским надметањима, уз велики број учесника и публике.