19. мај 2019.19. мај 2019.
Металопластика вицешампион

Сви се надају да ће наредног викенда бити исти наслов када се буде писало о сениорском успеху, а можда је наговештај велики успех играча рођених 2004. године на завршници Првенства Србије за њихов узраст. Млади "пластичари" су освоји друго место.

На завршници у Врбасу, Шапчани су победама над "Младости" из Темерина и "Београдом", рутинским и убедљивим освојили прво место у групи, да би у полуфиналу савладали "Раковицу" 22:18. Поклекли су тек у финалу када су изгубили, у последњим секундама, од "Студентског Града" 22:21.

Ово је поновљен успех од пре 29 година када су ондашњи играчи од 14 година били други, а надмашен је резултат из 1999. године када су освојили треће место.

-Поносан сам на моје играче, велики борци, одлични рукометаши, бескрајно перспективни, посвећени грбу и нашем спорту. Оставили су срце на терену и само је срећа недостајала да будемо и први, али и сребро је огроман резултат - рекао је тренер Миодраг Кажић.