6. октобар 2016.6. окт 2016.
СУПЕР ЛИГА ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 6. КОЛО

СЛОГА СЛАВИЛА

РК „МЕТАЛОПЛАСТИКА“ ““ РК „СЛОГА“ (П) 30:32 (17:19)
Хала: Зорка. Гледалаца: 500. Судије: Ковач и Милосављевић (Косовска Митровица). Седмерци: Металопластика 4 (2), Слога 4(3). Искључења: Металопластика 6, Слога 12 минута.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Воркапић 4, Миловановић 4, Дакић 1, Драгутиновић 6, Срдановић, Дошен, Мариновић 2, Протић, Петровић 1, Бомаштар 3 (1), Миленковић (11 одбрана), Ђукић, Јездимировић 2, Митровић 3, Цвијановић, Јевтић 7.
СЛОГА: Стевановић, Вокши 3, Крсманчић 7, Гемаљевић, Кнежевић 3, Јестровић, Павловић 11, Спасић, Јаћимовић 2, Јанићијевић 1, Гојковић 3, Владисављевић (7 одбрана, 2 одбране), Миличевић 2, Димитријевић (11 одбрана), Марјановић.
Много голова, утакмица можда лепа за гледање, али уколико сте навијач „платичара“, разлога за задовољство нема. После Звезде, бодове из Шапца однела је и „Слога“. Била је „Металопластика“ боља у првим деловима оба полувремена, али све је то неважно када се прокоцка у завршници. У 52. минуту, домаћин је водио 29:26, а на крају је поражен 30:32. Неефикасност у последњим минутима је прескупа. Следи Костолац
ТАБЕЛА: 1. Ц. Звезда 11; 2. Динамо (П) 10; 3. Војводина 9; 4. Слога (П) 8; 5. Спартак 7; 6. Шамот 7; 7. Партизан 5; 8. Морава 4; 9. МЕТАЛОПЛАСТИКА 4; 10. Рудар 4; 11. Пожаревац 3; 12. Југовић 0.
ГРЕЦИ НОВИ ПРЕДСЕДНИК
Дан после утакмице са Слогом из Пожеге, одржана је и изборна скупштина РК “Металопластика“ на којој су изабрани нови Управни одбро, председник тог тела, директор клуба и председник Скупштине.
Уместо Драгана Николића, шабачку Металопластику, са места председника Управног одбора предводиће Коста Греци, Шапчанин који се некада бавио рукометом, а више од једне деценије је менаџер у мултинационалним компанијама. У Управном одбору биће и: Александар Грујичић, Владан Красавац (представник ветерана), Жељко Дошен и Слободан Вилотић. Нови директор клуба је Славиша Стојиновић, некадашњи чувар мреже Шапчана и досадашњи помоћник Веселина Вуковића. Скупшштином ће, убудуће преседавати Милутин Станковић.