27. октобар 2016.27. окт 2016.
ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ ““ 12. КОЛО

„ПОКОРЕНО“ ПОМОРАВЉЕ

ФК „ЈАГОДИНА“ ““ ФК „МАЧВА“ 0:2 (0:1)
Јагодина. Гледалаца: 500. Главни судија: Анђелоски (Качарево), помоћници: Бељин (Бела Црква) и Сарин (Вршац). Стрелци: Матић у 19. и Јеремић у 67. минуту. Жути картони: И. Миладиновић, Јелић, Милошковић (Јагодина); Ф. Пејовић (Мачва).
ЈАГОДИНА: Стаменковић, Миладиновић И. (кап), Ристић, Миркаило, Пауновић, Јелић (Л. Ивановић), Миладиновић С. Танасић (Савић; Марковић), Лазовић, Ивановић, Милошковић
МАЧВА: Пејовић М. Пејовић Ф. (кап), Ђермановић (Благојевић), Лазаревић, Ристивојевић, Ивић, Станчетић, Обровац, Матић, Милосављевић (Мемедовић), Јеремић (Ђукић).
Пао је још један дојучерашњи суперлигаш у „својој кући“. Нова зрела игра, голови у правим моментима „створили“ су три бода и сада јесење ловорике готово да су у Шапцу, а све више мирише Супер лиге јер се конкуренти нису радовали прошлог викенда.
У 19. минуту одлично се разумеју Станчетић и Милосављевић, а на центаршут, врхунски реагује Матић и додаје нови погодак на дугу ниску својих голова. Домаћи јесу преузели контролу, али једна велика прилика све је што су направили. „Мачва“ је чекала своју прилику, стварајући солидне из контри, да би у 76. минуту Милосављевић голом „за шпице“ оверио тријумф.
Врањанци у Шабац стижу после два везана тријумфа и као тим који је побегао из зоне испадања. Ипак, “Мачва“ је у сјајној серији од старта лиге и свакако носи улогу фаворита, а новом победом обезбеђује јесењу титулу.
Остали резултати: Инђија ““ ОФК Оџаци 1:0, БСК ““ Колубара 1:1, ЧСК ““ Раднички (П) 0:0, Синђелић ““ Пролетер (НС) 0:1, ОФК Београд ““ Земун 0:2, Будућност (Д) ““ Слобода (У) 1:1, Динамо (В) ““ Бежанија 1:0.