3. новембар 2016.3. нов 2016.
ТРИГЛАВ РЕГИОНАЛНА А2 ВАТЕРПОЛО ЛИГА ““ 4. КОЛО

НОВАЈЛИЈА ДОНЕО СЛАВЉЕ

ВК „ШАБАЦ“ ““ ВК „МЕДВЕШЧАК“ 6:5 (3:1, 0:0, 1:3, 2:1)
Градски базен. Гледалаца: 800. Судије: Балажевић (Бг) и Јованчевић (В. Бања). Искључења: Шабац 5; Медвешчак 11. Петерци: Шабац 1/0.
ШАБАЦ: Алексић (кап) (11 одбрана), Кавертадзе 3, Марковић 1, Петковић, Будурин, Тешић, Цар, Војчић, Богићевић, Тенжера 1, Манић, Цветковић, Миљевић, Укуманов 1.
МЕДВЕШЧАК: Сладе, Павлинић, Корабек, Анђелић (кап) 2, Јовановић 1, Ракарић, Буцонић, Кравица 1, Цванцигер, Брчић 1, Анзуловић, Шкиљић, Подруг (13 одбрана), Липеј.
Од старта је било јасно да су Загрепчани јачи тим него Соларис. Ипак, почело је одлично. Не много ефикасно, али уз сјајну одбрану Шапчана, резултат је био добар 3:1 после два периода, а гости за гол нису знали пуних 15 минута. Погодио је, новајлија, Кавертадзе за 4:1 у првом нападу трећег периода и све је деловало као рутински меч. Ипак, „Медвешчак“ се буди. За неколико минута долази до поравнања. Голман Подруг је бриљантан, брани све, чак и један петерац. У последњем периоду креће се од „нуле“. Једини стрелац за Шапчане у другом полувремену Кавертадзе донео је предност коју је неутралисао Анђелић. Тридесет секунди пре краја, још једном „мирну руку“ демонстрира Грузијац. Од стативе лопту шаље у мрежу. Имали су Загрепчани напад за изједначење, но шут Брчића зауставља одлични Алексић. Већи део наставка, тренер „медведа“ исказивао је незадовољство суђењем.
ТАБЕЛА: 1. ПОШК (-1) 9; 2. Приморац (-1) 9; 3. Катаро 7; 4. Ц. Звезда (-1) 6; 5. ШАБАЦ 6; 6. Медвешчак 4; 7. Соларис 0; 8. Задар (-1) 0.