17. новембар 2016.17. нов 2016.
ТРИГЛАВ РЕГИОНАЛНА А2 ВАТЕРПОЛО ЛИГА ““ 5. КОЛО

МАРКОВИЋ „ОСВОЈИО“ КОТОР

ВК „КАТАРО“ ““ ВК „ШАБАЦ“ 7:16 (3:5, 1:4, 1:5, 2:2)
Котор. Судије: Матијашевић и Арнаут. Искључења: Катаро 9; Шабац 8. Петерци: Катаро 1 (0)
КАТАРО: Мандић (2 одбране), Вушковић 1, Ускоковић, Марковић 1, Пржица, Мачић, Кривокапић, Вујовић 1, Милаш 2, Ђуровић 1, Дончић, Перковић 1, Херцеговац, Мићановић.
ШАБАЦ: Алексић (8 одбрана), Савковић, Марковић 6, Петковић 1, Будурин 2, Тешић 1, Цар 2, Личанин, Богичевић, Тенжера 3, Манић, Цветковић 1, Миљевић (1 одбрана).
Иако ослабљени за репрезентативце Казахстана, Укуманова, и члана националног тима Грузије, Кавертадзеа, Шапчани су у Котору пружили најбољу партију ове јесени. Просто су „разбили“ Которане. Осим првих неколико минута, када су домаћи повели са 2:0, преостали ток меча, Шапчани су играли беспрекорно, а предњачио је Никола Марковић. Својим головима је поравнао резултат, да би, потом, Тенжера и Цар донели предност која више није испуштана. Убрзо је и одбрана заиграла одлично, играч више коришћен знатно више него у прошлим колима, а сјајни Алексић је одбраном петерца у 3. четвртини и дефинитвно сломио домаћина.
- Пуни самопоуздања одлазимо у Задар. Уз овакву игру, следи нам још много победа. Домаћи су квалитетнији тим од онога што показује табела, али у Далмацији, ако ми будемо на свом нивоу, ми ћемо се питати. Окренути смо себи и желимо нову победу ““ истиче капитен Дарко Алексић.