17. новембар 2016.17. нов 2016.
ПРВА Б ОДБОЈКАШКА ЛИГА СРБИЈЕ ““ 6. КОЛО

ЗАСЛОН ДОМИНИРА

ОК „ЗАСЛОН“ ““ ОК „СРЕМ“ 3:1 (25:21, 25:19, 18:25, 25:21)
Серија се наставља, самопоуздање „пробија плафон“, а колико је то значајно показао је, посебно, четврти сет. Лидер и већ фаворит у свим мечевима, шабачки „Заслон“ био је сигуран и самоуверен у прва два сета. По истом рецепту, вођства на старту и одржавања предности, решио их је у своју корист. Трећи део није био добар, а солидни гости знали су да искористе опуштање и врате се у меч. Онда је уследио део број четири. Почетак ужасан, 0:6, потом 2:8, али као да је то тргло Шапчане. Креће сустизање предности, самоувереност се враћа и резултат је 16:16. Ипак, нису Сремци рекли своју последњу реч, створили су 20:18, али је дошао ред на Киковића да сервира. Шест узастопних сервиса ремете дефанзиву Митровчана, доносе преокрет, а на крају и победу. За викенд, у дербију, „Заслон“ одлази у Нови Сад. С једне стране тим који не зна за пораз, а с друге, домаћин кога само победа враћа у игру за виши ранг.
ТАБЕЛА: 1. ЗАСЛОН 17; 2. Младеновац 15; 3. Напредак 037 13; 4. Срем 12; 5. Бечеј 12; 6. Нови Сад 12; 7. Баваниште 10; 8. Тимок 8; 9. Дубочица 3; 10. Металац 3; 11. Ужице 3; 12. Антена 0.