15. децембар 2016.15. дец 2016.
ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА „ЗАПАД“ – 9. КОЛО

ПОЖАРЕВЉАНИ ЗАСЛУЖЕНО

ФК „БЕЛАТОРЕС“ – КМФ „ПОЖАРЕВАЦ“ 2:7 (2:4)
Више него добро почео је шабачки тим. Лепи голови Арсеновића и Мићића, у пет минута дербија, донели су 2:0. Уследиле су нове шансе, међутим, квалитет и искуство красе Пожаревљане, што увек дође до изражаја. У односу на пролеће, када смо их гледали у Шапцу, то је тим само истог имена, али другачијег, неупоредиво уигранијег састава. Две контре убрзо су донеле изједначење преко Симића и Живадиновића, а иако је ситуација на паркету деловала изједначено, као и на семафору, било је јасно да је ривалима самопоуздање на високом нивоу. Уочили су где је прилика да се направи преокрет и стрпљиво чекали. После прекида долазе до предности поготком Лекића, а убрзо из нове контре до 4:2 (други пут Симић). Друго полувреме „понудило“ је одлучнији „Белаторес“, но док су „зелени“ стварали прилике, „наранџасти“ су своје користили. Касније су арбитри искључили Мићића, чиме је свака дилема око победника отклоњена.
„Спартанци“ су тренутно осми са 12 бодова, а нови меч пред својим навијачима битан је због повратка сигурности и чувања „одступнице“ од најугроженијих екипа.