2. март 2017.2. мар 2017.
КОРАК У ПРИПРЕМИ ПЛЕЈ ОФА
БОР УИГРАВАЊЕ ЗА МЕЧ СА НАИСОМ

Кроз две недеље, дуел против Нишлијки даће одговор са колико бодова ће Шапчанке отпочети плеј оф, а управо стартни биланс може бити кључни у борби за пехар. Меч у Бору биће важан као психолошка подлога за предстојеће изазове
По мало летаргично прво полувреме и знатно ангажованије друго, били су сасвим довољни за рутински тријумф против „Јуниора“. Ови бодови свакако неће бити валидни за плеј оф, али Шапчанке су се вратиле после пораза у Кикинди и поново „изашле на пут победа“. Сличну улогу има и наредно гостовање. Још важније су лепе вести из Бора где је Кикинда претрпела тежак пораз и Крагујевца, одакле су бодове кући однеле Јагодинке.
- Желимо да у плеј оф уђемо са прве позиције, али више од свега желимо да се уиграмо за утакмице у доигравању како би остварили амбиције. „Наису“ морамо победити у Шапцу кроз два кола, а Боранке морамо схватити као добру прилику да се уиграмо и за тај меч и оних шест који ће решити питање шампиона – истиче Ивана Пријовић.
Можда и важније од победе над Београђанкама је тријумф Јагодине у Крагујевцу. Победа која задржава Јагодинке у плеј оф зони, а Шапчанке на провизорних 8 – 10 бодова.

МЕДИЦИНАР – ЈУНИОР 38:31 (18:15)
Сала Гимназије. Гледалаца: 650. Судије: Тривковић и Милосављевић (оба Бешка). Седмерци: Медицинар 6 (4); Јуниор 6 (4). Искључења: Медицинар 12, Јуниор 6 минута.
МЕДИЦИНАР: Перић, Враголић 4, Прелевић 6 (3), Пријовић 5, Милошевић, Мандић, Блануша 3, Радовић (кап) 10, Ручнов 3, Карић, Глишић, Ђурковић, Кецановић 1, Кукић, Аћимовић, Костић 6.
ЈУНИОР: Пушоња, Рупчић 4, Богуновић 3, Булатовић (кап) 7, Станојевић, Стошић 3, Кужет, Петровић 5, Клицов, Симатовић 4, Краљевски, Стевановић 5, Михаиловић, Војичић, Косановић.
СЕМАФОР: 3:1 (3. минут), 7:7 (11), 13:9 (20), 17:15 (29), 25:19 (39), 30:22 (45), 28:29 (59)...