2. март 2017.2. мар 2017.
ФОРСИРАЈ МОРАВУ!
ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД РУДАРА, ГОСТОВАЊЕ У ПЛАНИ ЈОШ ВАЖНИЈЕ

Непланирана „нула“ из претходног кола, појачала је притисак на рукометаше Металопластике пред гостовање у Великој Плани. Плеј аут је известан, али се тамо мора спречити драма опстанка
Слаб наступ, много грешака, али пре свега, недовољно самопоуздања, још једном су однели бодове из хале „Зорка“. У самој завршници, највише сигурности и храбрости показао је млади Воркапић, што даје додатну „нијансу“ наступу. „Плеј оф воз“ више се ни не назире, али овакви порази боле што су то директно поени преостали плеј аут ривалима. Распоред је такав да ће меч са Моравом бити последњи чији бодови ће бити вредновани и у доигравању. За сада, Шапчани имају 11 провизорних бодова.
- Тешко је гледати са оптимизмом после још једног пораза у Шапцу, али морамо да нађемо снагу и да спасемо сезону колико је то могуће. Изузетно важна утакмица и за њих и за нас, сигурно да неће бити лако, али победа је неопходна, нема места за калкулације – истиче Иван Максимовић.
Уколико екипе које су сада на плеј аут позицијама ту и остану до краја, тренутно Костолчани имају 12 бодова и још два меча. Пожаревац и „Партизан“ имају 9 и један, односно два дуела за увећање залихе. „Морава“ има свега пет, али и још три дуела пред собом, док је „Југовић“ већ прежаљен са само два бода, уз три меча са директним ривалима.

М’ПЛАСТИКА – РУДАР (К) 25:26 (14:12)
Хала „Зорка“. Гледалаца: 900. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: МП 5 (4); Рудар 5 (4). Искључења: МП 10, Рудар 10 минута.
МП: Максимовић, Драгићевић 7, Воркапић 5, Миловановић 7, Дакић, Драгутиновић 1, Тодоровић, Дошен, Мариновић 1, Бомаштар, Брајовић, Миленковић, Ђукић, Јездимировић, Митровић (кап) 3, Јевтић 1.
РУДАР: Стајковић, Драговић, Аврамовић 3, Тица 2, Бечејац, Уранкап, Рајичић, Шукић, Димитријевић 5, Милошевић (кап) 5, Недељковић 3, Недељковић И. 3, Недељковић Н. 8, Божић, Мердовић.
СЕМАФОР: 2:4 (8. минут), 10:9 (19), 13:11 (26), 15:13 (33), 16:18 (41), 22:25 (55), 25:25 (58), 25:26 (59).