13. април 2017.13. апр 2017.
ТРАДИЦИОНАЛНИ, 16. “ШАБАЧКИ ПОБЕДНИК”

ШОТОКАН ПРОМОЦИЈА

Крајем априла и почетком маја шотокан репрезентативце Србије очекују државно и Европско првенство, а једна од последњих провера био је турнир у нашем граду. Борбу на Шабачком победнику водили су каратисти из целе Србије свих категорија (220 бораца, 29 клубова). Са овог подручја наступили су: “Соко” Мајур (12 медаља), “Крупањ” (8) и домаћин “Шабац” (26) који као домаћин није учествовао у генералном пласману. Мајурци су освојили екипно друго место, иза “Младост” Оџака, испред “Јагодине”.
Златни “соколи” постали су: Младен Севић, Нађа Ћосић, Ања Петровић, као и три ката тима (Савић, А. и В. Сарић; Глигорић, Шобот, Нинковић; Ћосић, Глигорић, Петровић). Уз златна одличја, каратисти из Мајура су освојили три сребра и три бронзе. Најсјајније медаље у Крупањ однели су Алекса Остојић и Милош Јовановић, а колекцију су обогатила и два сребра, односно четири бронзе. КК “Шабац” на конту има осам тријумфа: Ана Бојичић (2), Теодора Митрић, Срђан Ћирић, Михаило Карић, женски ката тим (Митрић, Шаиновић, Бојић), микс ката (Летић, Јана, Поповић) и борбе (Ћирић, Видовић). Уз то, домаћин је заслужио и по девет других и трећих места.