13. април 2017.13. апр 2017.
ГИМНАЗИЈАЛКЕ НА ТРОНУ
ШКОЛСКИ СПОРТ

Ученице Шабачке гимназије освајањем титула на Градском и Међуокружном школском првенству у гимнастици обезбедиле пласман на Републичко првенство. У конкуренцији Сремског округа и Београда 1, освојене још три екипне и једна појединачна медаља
Недељу дана раније, ученице Шабачке гимназије нису имале конкуренткиње, али су квалитет потврдиле и у бројној и квалитетној конкуренцији. Јована Бирманчевић, Јована и Јелена Кнежевић, односно Мина Јаковљевић освојивши 168,80 бодова, на партеру, разбоју, прескоку и греди показале су већу вештину од митровачке Медицинске школе и Војне гимназије. Мина Јаковљевић заузела је трећу позицију и у појединачној конкуренцији
У конкуренцији две најмлађе категорије (1–4; 5. и 6. разред) гимнастичарке ОШ „Јанко Веселиновић“ освојиле су трећу позицију екипно. Најмлађе су имале 153,60, а нешто старије 153,50 бодова. Велику борбу водиле су и Мајурке у категорији старијих пионирки (7. и 8.). На крају 159,90 поена доноси екипно треће место.