31. август 2017.31. авг 2017.
АЛИЧИЋ ДО ФИНАЛА
БОКС – КУП НАЦИЈА У ВРБАСУ

Боксер шабачке “Мачве” Семиз Аличић освојио је друго место на јуниорском Купу нација у Врбасу. У три борбе остварио је два тријумфа и један пораз у занимљивом финалу
Шабачки борац Семиз Аличић бранио је боје Србије на међународном боксерском такмичењу “Куп нација” одржаном у Врбасу. Донео је вредно сребро, а мало је недостајало да се радује и титули.
Првог дана турнира савладао је Пољака Басту 5:0, у дуелу где је потпуно доминирао од почетка. Потом је уследило полуфинале категорије до 48 кг, где је сучелио снаге са Богданом из Суботице. Још једном је Семиз држао све под контролом славивши 2:0.
Последњег дана Купа боксовао је у једном од најзанимљивијих финала. Мађар Берглут и боксер Мачве приредили су одличан и неизвестан дуел, али на крају поенима 3:2 титула припада суседу.
На Купу нација надметали су се боксери из десет држава, а такмичење је и припрема Аличића за Европско првенство.