2. јун 2011.2. јун 2011.
ФУДБАЛ: ШАБАЦ: ФК „МАЧВА“ - ФК „ЖЕЛЕЗНИЧАР“(Лајковац) 1:2 (1:1)

БРУКА!!!

Два лица истог клуба. Које је право?
Шабац, 28.05.2011.године. Стадион: ФК „Мачве“. Гледалаца: 200. Резултат: 1:0 Ковачевић у 4. минуту, 1:1 Симанић у 13. минуту, 1:2 Миливојевић у 77. минуту. Жути картони: Самуровић, Ђукановић (ФК „Мачва“), Симанић, Јовановић, Симић, Страхињић (ФК „Железничар“).
Степандић- Тајдић (од 72. минута Димитријевић), Пејовић, Ђукановић, Марковић- Лазић, Самуровић, Радовановић - Туфегџић (од 82. минута Васић), Ковачевић (од 52. минута Милинковић), Гаврић.
На знање и равнање народу шабачком: Ову исту екипу ФК „Мачва“ је у куп утакмици одиграној само три дана раније победила и понизила са 7:0. Шта то би?
Пораз ФК „Мачве“ је уследио после почетничких грешака голмана Степандића и очајне игре целог тима током целе утакмице. ФК „Железничар“ се тако сврстао у још једну екипу која је у овом првенству у потпуности надиграла ФК „Мачву“.
Пошто су за ФК „Железничар“ ово били бодови неопходни за опстанак у Српској лиги, кога убедити, а поготову конкурентске клубове, спортске пријатеље ФК „Мачва“, да овде није реч „о везаној трговини“? Лично сам сигуран да није, али да ли је моје уверење битно?