22. август 2019.22. авг 2019.
Јовановић најбољи из Србије
БОКС: КУП НАЦИЈА 2019.

Боксер шабачке МАЧВЕ остварио је најбољи резултат од домаћих такмичара (мушкарци) на једном од највећих светских турнира за категорију јуниора. У категорији до 46 кг МИЛЕ ЈОВАНОВИЋ освојио је сребро на Купу нација у Врбасу, остваривши две победе и један пораз, што никоме другом од боксера из наше земље није успело.
На путу до финала Јовановић је савладао у четвртфиналу Самјуела Зупку (Словачка) 3:2, у полуфиналу доминантно Хрвата Томислава Летинића 5:0, док је у доброј борби у финалу ипак честитао Казахстанцу Нурхану Жилкибају 1:4. Осим сребра, Миле је освојио и пехар манењен најбољем домаћем боксеру.
-Велики резултат. Ово је можда и најјачи турнир за ову категорију, незванично Светско првенство. Комплетне репрезентације Русије, Америке и Индије, боксери из 20 држава, 160 такмичара, све то сугерише колико је ово постигнуће – истакао је тренер у Мачви Слободан Митровић.